Interjú Tálas Péter Csongorral
Nemrég járt iskolánkban volt diákunk Tálas Péter Csongor a szintén a Bolyaiban érettségizett Tóth Viviennel, hogy kedvet csináljanaka végzősőknek ahhoz, hogy a Szegedi Egyetem kommunikáció szakára jelentkezzenek. Ennek kapcsán készült az interjú.
Csillagászat, rádió, éneklés, bűvészet: Ezekről a szenvedélyekről tudok. Van még valami más is?
Hálistennek rengeteg mindenben kipróbálhattam magam már, annak ellenére, hogy ilyen fiatal vagyok. Amit most újnak mondanék, hogy az egyetemen bekerültem a KOMMEKTOR előadássorozat szervezésébe, és technikai hátterének biztosításába, amelyben olyan – médiában dolgozó – sikeres embereket hívunk meg Szegedre, akik pár kulisszatitok, vagy érdekesség mellett tudnak mesélni az életükről és szakmai múltjukról. Ennek keretein belül volt lehetőségem például már találkozni (a teljesség igénye nélkül) Sebestyén Balázzsal, Kolosi Péterrel, vagy Boros Botondal, aki a Google magyarországi marketing igazgatója.
Jelenleg mi áll az élen?
Természetesen a rádió, hiszen 2016 októbere óta van szerencsém a Rádió 88-nál dolgozni műsorvezetőként, amire kifejezetten büszke vagyok, ugyanis Csongrád megye piacvezető kereskedelmi rádiójáról beszélünk.
Ha saját magával készítene interjút, mi lenne az első kérdése önmagához?
Mutatnál egy bűvésztrükköt? :D Na jó ez nyilván vicc volt, valószínűleg azon múlna, hogy mi lenne az interjú témája.
Hogyan él egy szegedi egyetemista?
Általánosan megfogalmazni valószínűleg nem tudnám, hiszen rendkívül sokszínű az egyetem, rengeteg diákkal. De a magam részéről talán azt tudnám mondani, hogy a legkevésbbé sem unalmasan. Sok programlehetőség, sok különleges ember, sok újdonság, és rengeteg kávé. :D
Kinek ajánlja a kommunikáció szakot? Milyen célokkal érdemes erre menni és milyen személyiségűnek kell lennie az embernek ehhez a pályához?
Mindenkinek, aki egy kicsit is érdeklődik a média világa után, és szeretné, hogy olyan újságíró, vagy szakember váljon belőle, aki tisztában van a világ dolgaival és nem ijed meg egy-egy bonyolultabb kihívástól sem. Hála egyetemünk egyedülálló ösztöndíjrendszerének, bárki aki egy kicsit is ambíciózus és tényleg nálunk szeretne tanulni, nem lesz lehetetlen dolog sem a bekerülés, sem a bent maradás. Természetesen sokat kell tanulni, de mi másért menne az ember egyetemre, ha nem a tanulásért? (Ja igen, jogos. A legjobb bulikért. De ebben sem lesz hiány az eddigi tapasztalataim alapján.)
Mi a rövid és mi a hosszú távú célja?
Először is a legfontosabb most, hogy sikeresen befejezzem az egyetemet és lediplomázzak. Utána azonban – amellett, hogy rengeteg ötletem és tervem van bűvészként – szeretném, ha minél többet fejlődnék rádiós műsorvezetőként, és lenne lehetőségem minél több műsorban kipróbálni magam. A folytatás pedig még a jövő zenéje, de mondjuk 10 év múlva már nem feltétlenül Szegeden képzelem el a jövőm.
Mikor van ideje bűvészkedni?
Erre azt hiszem nincs megfelelő válasz. Bármikor. Természetesen a fellépéseket folyamatosan össze kell egyeztetnem az egyetemmel és a rádióval, azonban ha akad egy kis szabadidőm, vagy netán beülünk valahova egy italra a barátokkal, “egész véletlenül” mindig van nálam egy csomag kártya.